POMPA NEDİR?

 Pompa, en kısa tanımları ile tulumba ya da basaç, sıvıya enerji veren makine, diğer bir tabir ile sıvıları taşımak için kullanılan makine tanımı ile karşımıza çıkmaktadır. Pompanın kısaca işleyişi; bir tahrik motorundan alınan mekanik enerjinin pompa içinden geçen sıvıya aktarılması durumudur. Pompa sıvıyı düşük basınçtan yüksek basınca hareket ettirir ve bundan dolayı basınç içinde bir fark oluşturur.  Kısaca pompalar, sıvıların basıncını ve toplam enerjisini arttırarak, bir yerden diğer bir yere aktarılmasını sağlayan aygıtlardır.

Pompa ilk olarak M.Ö. 3. Yüzyılda Arşimet tarafından icat edilmiştir. Suyun kaldırma kuvveti olarak tanımlanan pompanın bir diğer tanımı ise Arşimet Prensibi olarak biliniyor olmasıdır.

Sıvıları taşımak için kullanılan pompalar, mekanik kuvvetlerin fiziksel kaldırma veya sıkıştırma kuvveti ile maddeyi itmesi prensibini kullanarak çalışır. Pompa, sıvıyı düşük basınçtan yüksek basınca hareket ettirmekte ve bu durumdan dolayı pompa basınç içinde bir fark oluşturmaktadır. Sıvıları transfer etmek için kullanılan mekanik bir aygıt olan pompa ürünlerine Mekanik Tesisat Market ayrıcalığı ile ulaşabilmektesiniz.

Sirkülasyon Pompaları, Drenaj Dalgıç ve Pis Su Pompaları, Hidroforlar, Santrifüj Pompalar, Dozaj Pompaları, Yangın Hidroforları, Dik Milli Pompalar, Derin Kuyu Dalgıç Pompalar, Havuz Pompaları Mekanik Tesisat Market sitemizde bulabileceğiniz pompa çeşitleri olarak karşınıza çıkmaktadır.

Mekanik Tesisat Market tüm pompa ürünlerini en uygun fiyat imkânı ile ziyaretçilerine sunmaktadır. Mekanik Tesisat Market sitemizde pompa modelleri ile tesisat sisteminizde oluşabilecek sorunlara engel olabilirsiniz. En uygun fiyatlı pompa modellerini stoklarında bulunduran Mekanik Tesisat Market, kaliteli markaları dürüst ve güvenilir hizmet anlayışıyla müşterilerine sunmaktadır.

Sıralama seçin
1 2 3 ... 6 ... 11 ... 22
Toplam 848 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 6 ... 11 ... 22
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.