Yandex.Metrica

TORTU TUTUCULAR

Tortu tutucu, ısıtma ve soğutma sistemlerinde kullanılan cihazların pislik ayırma aparatına verilen genel bir tanımı ifade etmektedir.

Isıtma ve soğutma sistemlerinde cihazlarda dolaşan suyun barındırdığı çamur, tortu ve pislikleri tesisattan ayırmanın tanımını kısaca Seperatör kelimesi ile yapabiliriz. Temel çalışma prensibi, farklı fazdaki akışkanların fiziksel özelliklerinden faydalanarak birbirinden ayırmak olan Seperatör, kelime anlamı itibariyle “ayırıcı, ayırma aygıtı, ayrıştırıcı” demektir.  Tortu tutucularda işlevi ile bu tanımın içine girmektedir.

Tesisat sistemlerinde suyun barındırdığı pislik, çamur ve tortu düşük verimliliğe, ısı aktarımında zorluklara, arızalara ve aşınmalara neden olmaktadır. Bu sebeple oluşabilecek her türlü zarar ve arıza için kullanılan ürünlerin garanti kapsamı dışında sayılmaması mekanik tesisat alanında kullanılacak ayırıcının yani tortu tutucunun daha kaliteli olması anlamına gelmektedir.

Tortu tutucular; herhangi bir soruna neden olabilecek çamur, pislik ve tortuları tesisattan ayırarak drenaja atımını sağlamaktadır. Bu sayede tesisat sistemleri tortu tutucular sayesinde tesisat sistemlerinde çamur, pislik ve tortuların neden olduğu düşük verimlilik, ısı aktarım zorluğu, arıza ve aşınma gibi durumlardan korunmuş olur.

Tortu tutucular pislikleri filtresinden süzerek kendi içinde bir kısımda biriktirerek sistemde oluşabilecek tıkanmalara engel olur. Biriktirdiği tortuları ise bulundurduğu boşaltma vanası ile kolay bir şekilde dışarı atar. Düzenli olarak tortu tutucunun biriktirdiği kalıntılar temizlendiği takdirde yüksek verim elde imkânı çok yüksektir.

Mekanik Tesisat Market tüm tortu tutucu ürünlerini en uygun fiyat imkânı ile ziyaretçilerine sunmaktadır. Mekanik Tesisat Market sitemizde tortu tutucu modelleri ile tesisat sisteminizde oluşabilecek sorunlara engel olabilirsiniz. En uygun fiyatlı tortu tutucu ürünlerini stoklarında bulunduran Mekanik Tesisat Market, kaliteli markaları dürüst ve güvenilir hizmet anlayışıyla müşterilerine sunmaktadır.

MARKALAR
Sıralama seçin
1 2
Toplam 18 ürün görüntüleniyor.
1 2
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız. Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.